Ohlasy z médií

15.7. EURO: BYZNYS PRO ŽIVOT, Ocenění sociálně odpovědných

Na slavnostním vyhlášení v Bruselu převzali ocenění vítězové první celoevropské CSR ceny European CSR Awards. Na fotografii ze slavnostního ceremoniálu jsou zástupci 60 vítězných firem z 30 evropských států.
Z České republiky byly za své odpovědné podnikání oceněny dvě firmy. Společnost Accenture za projekt Accenture Academy, na kterém spolupracuje s Nadací Terezy Maxové, a První chodská za svůj projekt Schody do života. Oba projekty se zaměřují na pomoc dětem z dětských domovů. Slavnostního předání cen se účastnily také zástupkyně odborné CSR platformy Byznys pro společnost, která v České republice organizovala národní kolo soutěže.

 

Celý článek

 

 

9.7. Novinky.cz Mezinárodní ocenění pro české neziskovky

Úspěšný projekt společnosti Accenture a Nadace Terezy Maxové dětem se stal historicky prvním vítězem národního kola celoevropské CSR soutěže v kategorii nazvané Partnerství velkých firem s neziskovým subjektem. V uplynulých dnech převzaly zástupkyně společnosti Alena Sochorová Terezie Sverdlinová toto ocenění na závěrečném ceremoniálu ve Wild Gallery v Bruselu za účasti 60 vítězů z ostatních kategorií z třiceti různých zemí.


Do národního kola soutěže CSR (corporate social responsibility - společensky odpovědné firmy) se v České republice přihlásilo 34 společností. Vedle společnosti Accenture zvítězila v kategorii Partnerství malých a středních firem s neziskovým subjektem také První chodská stavební společnost s projektem Schody do života. Oba projekty spojuje společensky naléhavé téma - uplatnění mladých lidí z dětských domovů na trhu práce.Zlepšit kvalitu života potřebných

European CSR Award je celoevropská soutěž, jejímž smyslem je ocenění společenské odpovědnosti firem na národní a celoevropské úrovni. Vyhlašuje ji CSR Europe a Business in the Community s podporou Evropské komise. V rámci celé EU CSR Award na projektu participuje 20 zemí Evropské unie. Partnerem a zároveň organizátorem soutěže v České republice je platforma Byznys pro společnost.

„Z mého pohledu je významné, že se vůbec poprvé sešly odpovědné firmy a nepodnikající organizace z celé Evropy nad společným cílem: formou partnerství zlepšovat kvalitu života potřebných. Toto nastavení může přinést skutečné společenské změny," hodnotí význam evropské ceny Táňa Chudáčková z Byznys pro společnost.Pomoc při přechodu z ústavní péče do života

Projekt Accenture Academy je jedinečný zejména z toho důvodu, že je zacílen na uplatnění mladých lidí opouštějících dětské domovy na trhu práce. V současné době se většina aktivit zaměřených na péči o mladé s ústavní historií věnuje této cílové skupině jen do té doby, dokud pobývají v ústavech; Accenture Academy jim však nabízí pomocnou ruku i v období, kdy přecházejí z ústavní péče do běžného života.

Jedinečný projekt, kterým projde do konce 2013 okolo 150 dětí, je realizován už od roku 2011. Díky Accenture Academy získávají mladí lidé praktické a cenné zkušenosti nezbytné k zajištění zaměstnání, mezi které patří příprava na pracovní pohovor, prezentační dovednost nebo finanční gramotnost. Do projektu jsou aktivně zapojení také zaměstnanci firmy Accenture například formou vedení řízených nácviků pracovních pohovorů tak, aby se modelové situace co nejvíce přibližovaly konkrétní realitě.Získají i první praktické zkušenosti

Neopomenutou a nesmírně důležitou součástí projektu je i praktická část, tj. zprostředkování pracovní zkušenosti např. formou brigády či zaměstnání. Aktuálně se připravují pro účastníky projektu letní brigády zaměřené na získání praxe v konkrétním oboru.

 

Celý článek

 

 

27.6. Hospodářské noviny: Pomáhají najít cestu do života dětem z dětských domovů

Když sto mladých lidí nepracuje, stát to stojí deset milionů korun ročně. Proto konzultační firma Accenture v Česku zaměřila svůj odpovědnostní program na spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem. Učí děti z dětských domovů, jak si najít práci. "Děti mají materiálně vše, ale potřebují duševní stimulaci, tu jim tety v dětských domovech mnohdy nedovedou dopřát, proto jsme tu my," vysvětluje výkonná ředitelka Accenture Alena Sochorová, proč projekt Accenture Academy uspěl v kategorii Velká firma v historicky první celoevropské odpovědnostní soutěži European CSR Award. Včera si v Bruselu společně s dalšími třiceti velkými firmami z 30 zemí celé Evropy převzala společně s ředitelkou nadace Terezií Sverdlikovou ocenění.

27.6. iHNED.cz: Z dětského domova až pro cenu do Bruselu. Lukáš dostal šanci díky První Chodské

Ještě před deseti lety žil Lukáš Kralovič v dětském domově. V úterý byl v Bruselu na vyhlášení historicky prvních evropských odpovědnostních cen European CSR Award živým důkazem, že společenská odpovědnost firem nejsou sofistikované reklamní kampaně. Je jedním z prvních chlapců z dětských domovů, kteří před šesti lety vstoupili do projektu Schody do života firmy První Chodská a na slavnostní vyhlášení cen European CSR Award do Galerie Wild v centru Bruselu ho s sebou vzal majitel Vladimír Zábranský. Ceny se rozdávaly poprvé, oceňují společenskou odpovědnost firem na národní a celoevropské úrovni. A První Chodská patřila k třicítce dalších národních vítězů z 30 zemí EU v kategorii Malá firma. Na národní úrovni v Česku soutěž pořádala platforma Byznys pro společnost. Celý článek naleznete zde.

 

Aktuality

Aktualne.cz: Čeští vítězové míří do Bruselu: Accenture ČR a První chodská stavební (22.4.2013)

První ročník evropských cen za společenskou odpovědnost European CSR Award za Českou republiku byl vyhlášen v rámci CSR Summitu. Vítězné firmy z obou kategorií spojuje téma uplatnění mladých lidí z dětských domovů na trhu práce.

 

Celý článek zde.

 

 

16.4. 2013 iHNED.cz : Hledání práce pro děti z ústavů ovládlo předávání cen pro odpovědné firmy

Firmy chtějí být dobrým sousedem, vychovat si nové pracovníky a nebo prostě jen být užitečné někomu jinému. Podobné aktivity velkých i menších podniků letos poprvé získaly mezinárodní cenu za společenskou odpovědnost. V Česku zvítězily firmy Accenture a První chodská. Celý článek zde: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-59703150-ceny-za-odpovednost-ziskaly-accenture-a-prvni-chodska

 

16.4. 2013 ČT 24: Ceny za společenskou odpovědnost

Ohlasy z médií

Zpravodajství z předávání cen European CSR Award na národní úrovni na CSR Summitu v Praze

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095417821-ekonomika-ct24-a-studio-burza/213411058020416-ekonomika-ct24/

 

 

17.4. 2013 Hospodářské noviny: Zvítězily firmy, jež dětem z ústavů pomáhají najít práci

Je jim patnáct až devatenáct let a patří k nejzranitelnějším skupinám společnosti. Děti, které vyrůstají v dětských domovech a které se brzy budou muset adaptovat na samostatný život. "Zaměstnávaní těchto mladých lidí je ožehavý problém, na který stát tak trochu zapomíná, přitom jde o palčivou společenskou poptávku," řekla šéfka platformy Byznys pro společnost Pavlína Kalousová, když včera v rámci CSR Summitu 2013 v pražském DOX předala společně s šéfredaktorem HN Petrem Šabatou ocenění společnosti Accenture. http://hn.ihned.cz/c1-59706180-zvitezily-firmy-jez-detem-z-ustavu-pomahaji-najit-praci

 

26.3. 2013 CSR Fórum: European CSR Award: Zájem českých firem předčil očekávání

Aktuality

Zájem o první celoevropskou soutěž European CSR Award, kterou v České republice organizuje platforma Byznys pro společnost, předčil očekávání. "Odhadovali jsme, že do prvního ročníku celoevropské soutěže se přihlásí se svými projekty něco kolem dvaceti firem, máme velkou radost, že finální počet je téměř dvojnásobný". Do prvního ročníku přihlásilo 35 firem celkem 41 CSR projektů.

 

 

25.2. 2012 CSR Fórum: České firmy získají díky platformě Byznys pro společnost ocenění za CSR v Bruselu

Aktuality

Pouze do konce února se mohou české velké i malé firmy ucházet o první celoevropské ocenění za CSR v rámci soutěže European CSR Award. Národním partnerem a organizátorem cen v České republice je Byznys pro společnost, největší platforma pro sdílení a šíření principů CSR v České republice a organizátor nezávislé narodní CSR soutěže TOP Odpovědná firma.

 

17.12. 2012 CSR fórum: Startuje první ročník evropské soutěže za společenskou odpovědnost European CSR Award

 

Aktuality

První ročník evropské soutěže za společenskou odpovědnost European CSR Award byl vyhlášen 3. prosince. Jedná se o program, který oceňije firmy za jejich společenskou odpovědnost (CSR) a je podporovaný z prostředků EU. Jeho cílem je zviditelnit nejlepší projekty velkých a malých firem v  Evropě.