Tisková zpráva

Byznys pro společnost
www.byznyprospolecnost.cz
Tisková zpráva:


Historicky první národní vítězné firmy oceněné za společenskou odpovědnost míří do Bruselu

 

Praha, 16. dubna 2013 - První ročník evropských cen za společenskou odpovědnost European CSR Award dnes představí vítězné firmy za Českou republiku v rámci CSR Summitu v pražském DOXu. Vítězné firmy jak v kategorii malá, tak velká firma spojuje téma, kterému se věnují. Oceněné firmy řeší strategicky palčivé české téma - uplatnění mladých z dětských domovů na trhu práce
Celoevropská soutěž European CSR Awards, kterou podporuje Evropské komise, probíhá ve 28 zemích, partnerem národního kola pro ČR je Byznys pro společnost, odborná platforma zaměřená na  odpovědné podnikání. „V České republice zájem ze strany firem o soutěž předčil očekávání, o první místo soutěžilo 34 firem se 41 CSR projekty, což je srovnatelná účast jako například ve Velké Británii či Rakousku," hodnotí úspěch Veronika Němcová, z platformy Byznys pro společnost. Soutěž oceňuje inovativní projekty malých i velkých firem, které reprezentují úspěšná partnerství mezi podnikem a partnerem z nepodnikového sektoru a mají významný společenský dopad. „Shodné tématické zaměření obou vítězných projektů poukazuje na palčivé společenské téma v Česku, které ocenily obě hodnotící komise," doplňuje Němcová. O vítězích soutěže rozhodla ve dvoukolovém řízení odborná nezávislá porota. Vítězné české firmy z národního kola si pojedou převzít ocenění i do Bruselu.
Vítězem v kategorii Malá a střední firma zvítězila První chodská stavební společnost s projektem Schody do života. Vítězný projekt dlouhodobě podporuje vzdělávání chlapců z dětských domovů. Partnery projektu jsou dětské domovy a střední odborná učiliště. Cílem je usnadnit chlapcům vstup do života tím, že jim je poskytnuto zázemí a podmínky pro to, aby se mohli vyučit řemeslu, osamostatnit se a zapojit se do pracovního procesu.
Vítězem v kategorii Velká firma se stala firma Accenture se svým projektem Accenture Academy, na kterém spolupracuje s nadací Terezy Maxové dětem. Projekt reaguje na celospolečenský problém a nabízí zvýšení šancí na uplatnění mladých lidí s ústavní historií na trhu práce, pomáhá zvyšovat jejich vzdělání a přípravovat je na vstup do práce.
Celoevropskou soutěž European CSR Awards pořádají organizace CSR Europe a BITC v konzorciu s dalšími partnery za podpory Evropské komise. Probíhá ve 28 zemích, partnerem národního kola pro ČR je Byznys pro společnost, odborná platforma zaměřená na  odpovědné podnikání.
Záštitu nad národním kolem soutěže European CSR Award převzal ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Další informace:
Veronika Němcová
e-mail: nemcova@byznysprospolecnost.cz

 

Byznys pro společnost

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení a šíření principů CSR a udržitelného podnikání v ČR a sdružuje firmy, které ve své činnosti uplatňují principy trvalé udržitelnosti a společenské odpovědnosti (Corporate Social Responsibility).